- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges
1983-as útikönyv alapján:
Solt 7182 lakosú nagyközség, Árpád Solt fiának emlékezetét őrzi, aki fejedelmi méltóságot is betöltött. Solt-szék emléke 1950-ig a Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye, hazánk legnagyobb kiterjedésű történeti megyéje nevében is élt.
Fontos atkelőhely volt Dunaföldvárral szemben, rövid ideig vár- megyeszékhely is volt. Az első, 1930-as években épült solti hidat a második világháborúban felrobbantották a visszavonuló német csapatok, az 50-es évek elején azonban újra felépült a közös vasúti-közúti híd.
1977-ben Solt határában épült még a 2000 kW-os közép hullámú rádióadó (Kossuth rádió). 303,5 méter magas acélszerkezetű adótornya Kievben készült. A solti adó hazánk területének 80%-án kifogástalan vételt biztosít.
Határában két tanúhegye maradt meg az Alföld hajdani löszfelszínének, a Meleg-hegy (125 m) és a Tétel-halom (114 m).
Solt régi épületei között a volt Vécsey-kastély 1843-ban emelt késő klasszicista épülete, most plébániaház, és az 1870- ben emelt római katolikus templom érdemel említést. Népi építészetünk szép együttesét a löszfalba vájt pincék sorával a pincefalu őrizte meg. A gyász művészete a solti temető szépen faragott fejfáiban maradt meg.
Magyarország
Friss hozzászólások